TEMEL TIP BİLİMLERİ

Tıbbi Mikrobiyoloji

          İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Mart 2012’de kurulmuştur. Dört öğretim üyesi ile lisans ve lisansüstü eğitimi verilmekte aynı zamanda Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulu olan rutin laboratuvar hizmetinin yürütülmesine katkı sağlanmaktadır.

          Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalımızda rutin tanı hizmeti ve araştırmalar, Bakteriyoloji, Mikobakteriyoloji, Viroloji, Parazitoloji, Seroloji, Mikoloji, Moleküler laboratuvarlarında yürütülmektedir. Anabilim Dalımızda nöbet sistemiyle kesintisiz hizmet verilmektedir. Bu hizmet, kaliteli ve etkin hizmet anlayışı, eğitimli ve deneyimli personelimizle en üst düzeyde verilmeye çalışılmaktadır.

          Anabilim Dalımız lisans ve lisansüstü (Yüksek lisans, Uzmanlık-Doktora) öğrencilerinin eğitimi için zengin materyale sahiptir. Öğrenciler rutin hizmet, seminer, makale ve nöbet uygulamaları ile yeterli deneyimi kazanabilecekleri, ayrıca araştırma yapabilecekleri uygun bir ortamda çalışır. Eğitiminde ulusal ve uluslararası eğitim standardının sağlanmasına çalışılmaktadır. Anabilim dalımızda planlanan araştırmalarda, evrensel bilimsel temellere dayanan, ancak toplumun ve kurumun gereksinimi karşılayacak konulara ağırlık verilmektedir.

          Vizyonumuz, Tıbbi Mikrobiyoloji eğitimi ve bilimsel araştırma için en iyileri arasında kabul edilmeyi amaçlayan tıbbi Mikrobiyoloji alanında öncü olmaya çalışmak.

          Misyonumuz, kaliteli eğitim ve araştırmayı teşvik etmek ve mikrobiyoloji disiplininde en titiz ve ufuk açan eğitimi sağlamak, fakültenin prestijine katkıda bulunmaktır.

Öğretim Üyeleri:

Prof. Dr. M. Esra KOÇOĞLU (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Mustafa SAMASTI  (Öğretim Üyesi)

Prof. Dr. Tuncer ÖZEKİNCİ (Öğretim Üyesi)

Dr. Öğr. Üyesi Zafer HABİP (öğretim Üyesi)

Sağlık Bakanlığı Kadrosu:

Uzm. Dr. Neslihan ÖNDER

Uzm. Dr. Uğur TÜZÜNER

Araştırma Görevlileri:

Arş. Gör. Rabia GÜNEY

Arş. Gör. Ferhat ZENGİN

Arş. Gör. Melike Orkide GÜRBÜZ

Arş. Gör. Rümeysa Tuba BİÇER

Arş. Gör. Ömer Gökhan AKARSU

Arş. Gör. Muhammed Emirhan KARAMAN

Arş. Gör. Gülçağ ÇAKIR DEMİR